• Головна
  • Ті, хто зустрічає ворога в окопах: сьогодні в Україні відзначають День піхоти
09:32, 6 травня

Ті, хто зустрічає ворога в окопах: сьогодні в Україні відзначають День піхоти

Ті, хто зустрічає ворога в окопах: сьогодні в Україні відзначають День піхоти

6 травня в Україні вшосте відзначають День піхоти — професійний день українських піхотинців, які складають основу Сухопутних військ ЗСУ і виконують найважчі завдання на лінії фронту.

Це свято встановив у квітні 2019 року п’ятий президент України Петро Порошенко.

В його указі відзначалося, що окремий День піхоти запроваджено «з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій».

День піхоти було запроваджено за ініціативи командування Сухопутних військ ЗСУ.

Як нагадував у 2023 році Олександр Сирський, тоді ще командувач Сухопутних військ, а нині головнокомандувач ЗСУ, за роки війни з Росією і під час повномасштабного вторгнення РФ зокрема українські піхотинці «продемонстрували, що навіть у найскладніших ситуаціях можливо переламати хід подій на власну користь — і навіть там, де ворог переважає чисельно, можливо відвоювати українську землю».

«Це свято сталевих і мужніх чоловіків. Піхота — це про витримку, мужність, відвагу та героїзм. А ще про характер — він є основою стійкості. […] Піхотинці - завжди там, де складно», — підкреслював Сирський.

За його словами, вдалі контрнаступальні операції на першому етапі російського вторгнення «стали можливі завдяки чіткій дисципліні та професіоналізму піхоти».

Водночас Сирський нагадував, що День піхоти — це свято піхотинців не тільки Сухопутних військ, але й захисників територіальної оборони, десантно-штурмових військ, морської піхоти «та усіх, хто пліч-о-пліч в окопах тримає лінію фронту, де точаться важкі бої».

Нині саме українській піхотні доводиться зустрічати російських окупантів в окопах та на спостережних пунктах, «вгризатися в землю на передніх рубежах», зупиняти наступи ворожої техніки, нагадував Залужний.

Президент України Володимир Зеленський рік тому визнавав, що «героїчна піхота є основою захисту на полі бою», а отже і «джерелом міцності для всієї нашої України, для всіх, хто бʼється заради нашої держави».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День_Піхоти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...